Actros Euro VI – raskeveokite kuningas

Mercedes-Benz Actros

KAMPAANIA: Tutvu laoautode eripakkumisega

Uus Actros EURO VI on kohal! See on tõeliselt võimekas raskeveok, mille puhul on tootja lisanud rõhku sõiduki igapäevaste kasutuskulude vähendamisele. Mootor, käigukast, sillad, lisatarbijad, õhu- ja veeretakistus – kõiki neid aspekte on uue Actrose arendamisel arvestatud, eesmärgiga vähendada kütusekulu ning seejuures mitte teha järeleandmisi vastupidavuses.

6-silindrilised ja ühisanum-sissepritsesüsteemiga X-Pulse varustatud EURO VI ridamootorid on saadaval 13 erinevas võimsusvariandis, vahemikus 175 kW (238 hj) kuni 375 kW (510 hj). Mootorid on säästlikud, vastupidavad ja töötavad sujuvalt.

Lisaks säästlikele jõuallikatele aitavad kütusesäästule kaasa nii väiksema kütusetarbega lisaseadmed, optimeeritud 12-käiguline automaatlülitusega lisafunktsioonidega mehaaniline käigukast Mercedes PowerShift 3, innovaatiline abisüsteem Predictive Powertrain Control kui ka lihvitud aerodünaamika.

Lisaaine AdBlue kulu on Euro VI mootorite puhul kuni 40 % väiksem kui Euro V jõuallikate puhul. Veepump ning paljud lisatarbijad nagu suruõhusüsteem ning õhukompressor on optimeeritud väiksema kütusekulu saavutamisele.

Uue Actrose jõuülekande planeeritav eluiga on võrreldes eelkäijaga kuni 20 % pikem. Predictive Powertrain Control lisab Actrose varustuse hulka topograafiapõhise juhtimisassistendi, mis võib tuua täiendavalt kuni 3 % kütusesäästu. Süsteem teab ette tõuse ja langusi ning oskab neile reageerida ennetava käiguvahetusega.

2012. aastal valisid Euroopa veoki- ja majandusajakirjanikud uue Mercedes-Benz Actrose aasta parimaks raskeveokiks, lisaks on uus Actros pälvinud suure hulga kohalikke aasta veoki tiitleid ja disainiauhindu. Iirimaal kuulutati uus Actros 2013. aastal kümnendi parimaks raskeveokiks.

Aasta veok 2012

Loe lisaks, mida ütleb Mercedes-Benz Actrose kohta Silberauto sõidukoolituse projektijuht ning Daimler AG sertifitseeritud sõidukoolitaja Aivar Kuivkaev siit.

Laadi alla Mercedes-Benz Actrost tutvustav voldik.

Tagasi